Bhabani Shankar Dash Jul 12, 2022

+92 प्रतिक्रिया 55 कॉमेंट्स • 1 शेयर
Bhabani Shankar Dash Jul 12, 2022

ଆଲୋ ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସାଆନ୍ତାଣୀ ଆଲୋ ମାଆ ବାଇ ଠାକୁରାଣୀ ସାଆନ୍ତେ ପରା ଆସି ଗଲେଣି ଆଲୋ ମାଆ ବାଇ ଠାକୁରାଣୀ ମଣିମା ପରା ବାହୁଡ଼ି ଲେଣି ଚକା ଚନ୍ଦ୍ର ମୁଖ ଦେଖା ଗଲାଣି ପାନ ଖିଆ ପାଟି ଦେଖା ଗଲାଣି ଯାହା ହେବାର ହେଲାଣି ଆଉ ମନ ଟା ଖଟା କରନି.. ତୁମେ ପ୍ରଭୁ ଙ୍କ ଜଗତ ପୀରତି ଦେଖି ମାନ କରନି.. ଆଲୋ ମାଆ ବାଇ ଠାକୁରାଣି ତୁମର ସିଏ ଆସି ଗଲେଣି ଆଲୋ ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସାଆନ୍ତାଣୀ ସାଆନ୍ତେ ପରା ଆସି ଗଲେଣି ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିରୁ ପହଣ୍ଡିଲେ ପ୍ରଭୁ ଭାଇ ଭଉଣୀ କି ଧରି.. ଲୀଳା କରି କରି ଆସୁଛନ୍ତି ପ୍ରଭୁ ତନୁ ଦିଶେ କୁଟା ପରି.. ଭକତ ସଙ୍ଗରେ ନାଟ କରନ୍ତି କଳା ପ୍ରେମିକ.. ହୁଳହୁଳି ହରିବୋଲ କରତାଳି ମନ କୁ କରେ ଉଚ୍ଚାଟ ଗୋ.. ଶୁଣ ଶୁଣ ମାଆ ସାଆନ୍ତାଣୀ ଆଉ ସିଂହ ଦରଜା କିଲଣି.. ଏ ତ ନୀତି ଦିନିଆଁ ଘଟଣା ତାଙ୍କର କିବା ଯାଣନି.. ଆଲୋ ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସାଆନ୍ତାଣୀ ଆଲୋ ମାଆ ବାଇ ଠାକୁରାଣୀ ନିକଟରେ ପାଇଁ ପ୍ରଭୁ ଙ୍କୁ ଭକତେ ଛାଡିବା ନୁହେଁ ସହଜ.. ବଡ଼ ଦାଣ୍ଡେ ଖୋଲା ପ୍ରୀତି କରୁଛନ୍ତି ନାହିଁ ଟିକେ ମୁଖେ ଲାଗ.. ମକରନ୍ଦ ପାନ କରି ତରି ଥିଲେ ବ୍ରଜ ବାଳି.. ସେଇ ମକରନ୍ଦ ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି ପ୍ରଭୁ ଭକତ ଙ୍କୁ ପ୍ରେମ କରି ଗୋ.. ତୁମେ ଜମାରୁ ବ୍ୟସ୍ତ ହେବନି ପ୍ରଭୁ ତୁମକୁ ଭୁଲି ଯିବେନି ହାତୀ ବୁଲୁ ଥିଲେ ରଜାଙ୍କର ସେ ହାତୀ ମାଆ ସାଆନ୍ତାଣୀ.. ଆଉ ଘର କଳି ନେଇ ଦାଣ୍ଡେ ପକାନି ମାଆ ସାଆନ୍ତାଣୀ ଆଲୋ ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସାଆନ୍ତାଣୀ ସାଆନ୍ତେ ପରା ଆସି ଗଲେଣି 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

+53 प्रतिक्रिया 14 कॉमेंट्स • 4 शेयर
Bhabani Shankar Dash Jul 12, 2022

ସାଆନ୍ତେ ଫେରିବେ ଦେଉଳ କୁ ଆଜି (2) ସାରି ତାଙ୍କ ରଥ ଯାତ.. ମାଆ ସାଆନ୍ତାଣୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଠାକୁରାଣୀ (2) ଚାହିଁ ବସିଛନ୍ତି ତାଙ୍କରି ବାଟ ଫେରିବେ ଜଗତ ନାଥ ରେ ଫେରିବେ ଜଗତ ନାଥ ସାଆନ୍ତେ ଫେରିବେ ଦେଉଳ କୁ ଆଜି (2) ସାରି ତାଙ୍କ ରଥ ଯାତ..!!0!! ଶାଗ ମୁଗ ବଡି ଦେଇଗଲେ ପୋଡ଼ି କେଡେ ଦଗାଦିଆ ସତେ ଶ୍ରୀ ହୀନ ହୋଇ ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିର ଆଡେ ମାଆ ଙ୍କ ଭାବନା କେତେ ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିରୁ ଆସୁ ଆସୁ ଅବା (2) ଭୁଲିଲେ କି ସିଏ ବାହୁଡା଼ ବାଟ ସାରି ତାଙ୍କ ରଥ ଯାତ ରେ ସାରି ତାଙ୍କ ରଥ ଯାତ ସାଆନ୍ତେ ଫେରିବେ ଦେଉଳ କୁ ଆଜି (2) ସାରି ତାଙ୍କ ରଥ ଯାତ..!!1!! ଭକତ ପ୍ରେମରେ ବଡ଼ ଦାଣ୍ଡେ ଅବା ନାଚୁଛନ୍ତି ରହି ରହି ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ ବସନରେ ଗଣ୍ଠି ଏ ଯାଏଁ ପଡ଼ିଲା ନାହିଁ ଗରୁଡ଼ କୁ ଚାହିଁ ନଅ ଦିନ ହେଲା (2) କାନ୍ଦନ୍ତି ବାହୁନି ଜଗତ ମାତ ନ ଫେରିଲେ ଜଗନ୍ନାଥ ରେ ନ ଫେରିଲେ ଜଗନ୍ନାଥ ସାଆନ୍ତେ ଫେରିବେ ଦେଉଳ କୁ ଆଜି (2) ସାରି ତାଙ୍କ ରଥ ଯାତ..!!2!! ମାଆ ସାଆନ୍ତାଣୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଠାକୁରାଣୀ (2) ଚାହିଁ ବସିଛନ୍ତି ତାଙ୍କରି ବାଟ ଫେରିବେ ଜଗତ ନାଥ ରେ ଫେରିବେ ଜଗତ ନାଥ ସାଆନ୍ତେ ଫେରିବେ ଦେଉଳ କୁ ଆଜି (2) ସାରି ତାଙ୍କ ରଥ ଯାତ..!!0!! 🙏ଜୟ ଜୟ ମହାପ୍ରଭୁ ମହାପ୍ରଭୁ🙏

+36 प्रतिक्रिया 2 कॉमेंट्स • 10 शेयर